Mōmy to❗

Mōmy to❗
Dogodali my sie w sprawie Spisu Powszechnego 2021.
23 podmioty śląskiej polityki (partie, stowarzyszenia, blogerzy, politycy i inksi). Wszyscy w jednej sprawie – zobowiązujemy się do współpracy na rzecz promocji deklarowania tożsamości śląskiej oraz języka śląskiego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań organizowanego w Polsce od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku.
W ramach naszego porozumienia będziemy podejmować zarówno wspólne, jak i indywidualne działania promujące możliwość deklarowania w formularzu spisowym narodowości śląskiej oraz języka śląskiego. Poprowadzimy akcje informujące o zasadach udziału w Spisie. Celem profesjonalnego wsparcia technicznego i logistycznego dotrzemy do tych osób, które chcą uczestniczyć w Spisie, a nie mają ku temu możliwości – osoby starsze, z niepełnosprawnościami i te wykluczone cyfrowo. Będziemy także czuwać nad prawidłowym przebiegiem Spisu.
Zobowiązujemy się również do partnerskiej współpracy przy realizacji powyższych celów tak wspólnie w obrębie tej akcji, jak i indywidualnie.
Wszystkie nasze działania i akcje opisane będą na stronie slonzoki.pl
Stonger together❗
@KohutLukaszMarcin @plura.marek @RosaMonikaAnna @KopiecMaciej @partiaslaska @slonzokirazem @belekaj.eu @demokratyczna.unia.regionalistow.slaskich @StowarzyszenieFest @NaszWspolnySlaskiDom @silesiana.org @PrzymierzSlaskie @ruch.autonomii.slaska @StowarzyszenieVerum @Slonzoki @otwartyslask @SlaskiePerly @SLONSKO.FERAJNA @Tuudi.net @uotwartyslunsk @wachtyrz @WorldSilesianCongress Związek Aktywistów Śląskich