Ze Ślōnskym w pukeltaszy

Dzisiaj 7.02. 2019r w Rudzie Śląskiej a konkretnie w ZSO nr 3 w Kochłowicach rozpoczęła się akcja “Ze Ślōnskym w pukeltaszy”. Ta inicjatywa powstała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej oraz Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich. Jej głównym celem jest koordynacja działań związanych z edukacją regionalną rudzkich szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorzy akcji pragną połączyć w większą całość działający już w szkole projekt „Opowiem Ci o moim Śląsku” (powstały pod patronatem Miasta Ruda Śląska) i coroczne Dyktando Godki Śląskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej organizowane przez stowarzyszenie DURŚ oraz zaprosić do współpracy inne placówki w ramach rudzkiej
edukacji regionalnej. Chcą by inicjatywa stała się miejscem dzielenia się pomysłami, doświadczeniami i wspólnymi działaniami na rzecz promocji Śląska, jego kultury, ludzi i śląskiej godki. Pomysłodawcą loga i hasła jest Anna Magalska a nad całością czuwa Anna Rzepka.

Tym razem naszym gościem był Patryk Obarski ze stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi. Zrzesza ono około 20 blogów, a na stronie internetowej grupy (silesiaczyta.pl) można przeczytać: „Łączy nas miłość do słowa pisanego oraz pochodzenie ze Śląska (i okolic)”. Spotkaniu towarzyszyła akcja Bookcrossingu!
Tytuł dzisiejszego trefu to: Niemałe zamieszanie, czyli śląskie blogi literackie;